у Стрию урочисто відкрили та освятили пам’ятник герою Небесної Сотні – Юрію Дяковському. На цю подію зібралося багато людей, серед яких і творчий колектив Вищого художнього училища. Саме викладач та архітектор Павло Сенько є ідейником проекту пам’ятного знака. Водночас, до його реалізації своєю працею долучилися і учні навчального закладу. Знак має вигляд тризуба у 3Д форматі.
Основним матеріалом, який майстри використовували у своїй роботі, є чорний метал. Під час урочистостей священники освятили пам’ятний знак та відслужили Панахиду за загиблими. Опісля відбулося покладання квітів та гірлянди слави
14 жовтня, в День захисника України, в Стрию на Львівщині, урочисто відкрили й освятили пам’ятник Героєві Небесної Сотні Юрію Дяковському.
“В особі Юрія маємо всіх молодих хлопців, молоді життя, які могли сьогодні тішитися й насолоджуватись життям разом із нами, але віддали його. Віддали клятому ворогу за те, щоб він сюди не зайшов. Наш святий обов’язок – це пам’ятати!” – сказав у своєму виступі земляк Юрія Іван Зрайло.
Пам’ятний знак у формі тризуба створив український воїн, учасник АТО Дмитро Лебеденко.
На вшанування завітала громада Стрия, керівник центрального виборчого штабу політичної партії “Європейська Солідарність” Олександр Турчинов і кандидат на посаду голови Львівської ОТГ Олег Синютка.
Світлана Дяковська, мати героя, подякувала за шанобливе ставлення до хлопців, які зараз на фронті. Вона вважає, що в цей дуже нелегкий для нас час треба зробити правильний вибір, щоб наші діти й онуки могли жити в європейській державі.
Координати 49.25388828997651, 23.851807955244812

