Перша письмова згадка про село Грабовець датується кінцем XVIII ст. в так званих Йосипівських та Францисканських метриках. Границі села межували з селами Нежухів, Дуліби, Конюхів, Колодниця та містом Стрий (включаючи так звані «Домки»). Опис земель знаходиться в «Кадастровій книзі», яка складена в 1854 році і знаходиться зараз в Грабовецькій сільській раді.
З часів поділу Польщі (1772,1793, 1795 рр.) Галичина була приєднана до Австрії. Тому в селі разом з українцями, поляками селяться німецькі колоністи. Всі громади досить мирно спів-існували. Німецька громада володіючи численними землями побудувала школу, заклали цвинтар.
На початку 70-х рр. ХІХ століття через село пройшла залізнична колія (Львів-Відень). Для будівництва австрійський уряд викуповував землі в жителів села для насипу пагорбу для колії. З тих часів залишилась назва «Опришківські ями».






