21 лютого, у селі Баня Лисовицька відкрито Алею Слави Героїв АТО, де поряд з пам’ятником Тарасу Брусу встановлено пам’ятні знаки на честь загиблих у російсько-українській війні земляків – Артура Лі, Миколи Штинди, Юрія Бурдяка, Романа Магаса, Андрія Грицана та Тараса Бруса.
Захід відбувся за участю голови Стрийської райдержадміністрації Любомира Кащука, голови Стрийської районної ради Романа Козака, духовенства, учасників АТО/ООС, родин загиблих в АТО, військових, представників органів влади, громадських організацій, учасників юнацької патріотичної гри «Джура», учнівської молоді.
Почесне право відкрити пам’ятні знаки надали учасникам АТО. Владика Богдан Манишин у співслужінні з священниками Стрийської єпархії УГКЦ відправив за полеглими поминальну панахиду та провів чин освячення Алеї Слави Героїв.
Хвилиною мовчання та покладанням квітів присутні вшанували світлу пам’ять Героїв.
Звертаючись до учасників дійства, голова Стрийської райдержадміністрації Любомир Кащук зазначив, що свого часу Симон Петлюра сказав, що шлях звільнення кожної нації густо кропиться кров’ю. Нашої так само… Кров’ю чужою і своєю, ворожою і рідною… Кров, пролита для цієї величної мети, не всихає. Щоб не всохла кров наших земляків – новітніх Героїв, ми зводимо пам’ятні знаки, проводимо вшанувальні заходи, щоб наші діти, наші наступні покоління навчилися любити і шанувати свою землю та своїх Героїв. Любомир Кащук висловив слова щирої подяки матерям загиблих за синівський подвиг і велику материнську жертву. «Нехай пам’ять про наших Героїв гуртує нас, дає нам силу та волю, мудрість і наснагу йти прокладеним ними шляхом боротьби до найвищої мети – розквіту й слави Української держави!» – наголосив голова райдержадміністрації.
На знак щирої вдячності та пошани батькам, які зразково виховали синів, що проявили мужність, стійкість та рішучість, виявлені при виконанні військового обов’язку, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, військові керівники вручили їм пам’ятні подяки.
А у виконанні учнівської молоді, Муніципального чоловічого хору «Каменяр» та інших виконавців прозвучали на честь Героїв патріотичні вірші та пісні.
Завершився захід спільним виконанням духовного гімну України «Боже, великий, єдиний».


























