Дерев’яна церква в Новосільцях в усіх шематизмах ХХ ст. датується 1777 роком, а в шематизмі 1927 року зазначено, що церква відновлена 1924 року.
Шематизм греко-католицького духовенства Львівської архіепархії…
” Відомо, що в XVII ст. місцеву церкву спалили монголо-татари.
В 1777 році в село було перенесено дерев’яний костел (чи церкву?) зі с. Берездівці (сьогодні Миколаївського р-ну).
Цікаво, що за іншою легендою з села Берездівців на п’ять років раніше також перенесли дерев’яну церкву Успіння, але до села Чорний Острів.
Вівтар церкви орієнтований на захід, а не на схід. Дерев’яна двоярусна дзвіниця знаходиться на захід від церкви.
На південь від неї у 1995 році почали зводити і в 2007 році освятили мурований храм Успіння Пр. Богородиці. “
| Церква Різдва Христового (дер.)
|
с.Новосільці | 1 777р. | пам’ятка архітектури |
Місцевого значення |
Рішення виконавчого комітету Львівської обласної ради народних депутатів від 21.05.1991 № 280 |
1912 – м |
58 |
Стан церкви станом на 10.09.2024 р. Громада побудувала нову церкву, а про стару, пам’ятку національного значення забули (грошей не вистачило)





















